12 maja 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży odbył się finał VII edycji konkursu Mistrz Ortografii Miasta Łomża. Zgłosiły się do niego, zgodnie z regulaminem, 3 osobowe reprezentacje uczniów klas IV - VI wszystkich łomżyńskich podstawówek. Konkurs przeprowadzono pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomża.
O godzinie 15.00 w murach "dziesiątki" zgromadzili się uczniowie, ich nauczyciele, rodzicie, sponsorzy oraz zaproszeni goście. Po uroczystym otwarciu konkursu przez panią Dorotę Szymonowicz - dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Łomży mistrzowie pióra pod czujnym okiem komisji nadzorującej przebieg i sprawdzanie dyktanda przystąpili do pisania tekstu, który już po raz siódmy przygotowała i dyktowała pani Joanna Ewa Szkop - konsultant ds. języka polskiego ODN w Łomży. Następnie uczniowie po trudach zmagania się z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji udali się na słodki poczęstunek. Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów kl. VB i VID pod kierunkiem pani Doroty Żbikowskiej. Po występach młodych artystów pani Joanna Lewczuk - przewodnicząca komisji sprawdzającej odczytała protokół VII edycji konkursu, ogłaszając tym samym zdobywców I ,II i III miejsca.
I miejsce- Beata Alicja Wiśniewska -Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży
II miejsce -Paulina Porowska - Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży
III miejsce - Emilia Kurpiewska - Szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży
Mistrz i wicemistrzowie zostali uhonorowani pięknymi pucharami, dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami (zegarek Casio, odtwarzacz DVD, zestaw długopisów, torby podróżne, kupony - zaproszenia do pizzerii Diavolo...). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, czyli książki, notesy, długopisy, zakładki do książek, naklejki, smycze do kluczy i inne gadżety.
Na zakończenie pan dyrektor Leszek Sobociński podziękował nauczycielom , gościom i sponsorom za przybycie i pomoc w organizacji VII edycji Mistrza Ortografii Miasta Łomża. Szczególne słowa wdzięczności i uznania skierował do sponsorów, wręczając im pamiątkowe podziękowania i symboliczne kwiaty. Natomiast konferansjerzy, uczniowie klasy IVA, podkreślili, że nie tylko organizatorzy, ale wszyscy, którzy uczestniczą w tej uroczystości, na pewno realizują przesłanie patrona szkoły Jana Pawła II, który mówił: "Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali."
Cieszy fakt, że "dziesiątka" poprzez ten konkurs integruje łomżan i uczniów łomżyńskich podstawówek. Zachęca do podejmowania wyzwań, uczy zdrowej rywalizacji, a przede wszystkim motywuje uczniów do nauki ortografii i interpunkcji. Jednocześnie pokazuje, że w naszym mieście są wspaniali ludzie, którzy sponsorując takie przedsięwzięcie i znajdując czas , by uczestniczyć w nim, wykazują się wielką wrażliwością i troską o młode pokolenie.