W dn. 5 - 6 X 2010r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczyniami - p. I. Kowalewską i p. B. Fiłonowicz, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, reprezentacja pocztu sztandarowego, ks. Dariusz Krajewski, p. A. Matukin oraz p. wicedyrektor R. Zaniewska uczestniczyli w X Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
Razem z delegacjami innych szkół noszących imię Jana Pawła II modliliśmy się u tronu Pani Częstochowskiej. Punktem kulminacyjnym była msza święta celebrowana przez ks. bp. H. Tomasika, który w homilii przypomniał fragmenty nauczania papieskiego do młodych. Wskazał wartości, którymi powinna kierować się młodzież oraz wytyczył jej trzy cele: odkryć Chrystusa, poznać Chrystusa, dać świadectwo o Chrystusie. Na zakończenie mszy św. przedstawiciele młodzieży odczytali Akt Zawierzenia Szkół im. Jana Pawła II Matce Bożej oraz list młodzieży do papieża Benedykta XVI.
Wielkim przeżyciem była dla nas także Droga Krzyżowa odprawiana na Wałach Jasnogórskich pod przewodnictwem księdza Dariusza oraz udział w Apelu Jasnogórskim. Cieszymy się, że w Częstochowie wśród wielu sztandarów szkół z różnych zakątków Polski był również sztandar naszej szkoły. Ze wzruszeniem będziemy wspominać wspólną modlitwę różańcową pięknie prowadzoną przez ks. Dariusza, którą śpiewem i grą na gitarze ubogacała p. A. Matukin. Emocje i przeżycia religijne związane z Pielgrzymką Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na zawsze pozostaną w naszych sercach. Dobrze, że spotkania u stóp Jasnogórskiej Pani wpisały się już na stałe do tradycji naszej szkoły.