"Sztuka jest odkrywaniem i wyrażaniem ukrytego oblicza drugiej osoby, jej głębokiej radości bądź niewidocznego cierpienia, jej siły bądź słabości. Sztuka jest wyrazem miłości, która odnosi się do tego, co w człowieku najgłębsze. Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość".
Jan Paweł II

25 marca (piątek) w naszej szkole odbył się Półfinał IV Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II.
Zwycięzcy szkolnych eliminacji ze szkół noszących imię najwybitniejszego Polaka: z Dziadkowic, Kleosina, Narzymia, Nowogrodu, Sejn, Siemiatycz i Łomży spotkali się w Sali Papieskiej. Następnie wraz z pocztami sztandarowymi, uczniami naszej szkoły wyruszyli do kościoła p.w. Krzyża Świętego, aby uczestniczyć w dziękczynnej Mszy Świętej za Ojca Świętego i Rodzinę Szkół noszących imię Jana Pawła II.
Jego Ekscelencja ks. Biskup Tadeusz Bronakowski podczas homilii ostrzegał przed pułapkami czyhającymi na młodych we współczesnym świecie, a na jej zakończenie zadał wszystkim pracę domową zawartą w słowach Jana Pawła II: "Miejcie świętą odwagę być świętymi."
Po mszy świętej w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II wysłuchaliśmy części artystycznej w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Pan Dyrektor, Leszek Sobociński gorąco powitał gości, sponsorów, jurorów oraz lokalne media.
W konkursie uczestniczyło dwudziestu pięciu recytatorów w trzech kategoriach wiekowych: (kl. I-III, kl. IV- VI, gimnazja). Po występach uczniów spotkaliśmy się na placu kościoła p. w Krzyża Świętego, aby wypuścić w niebo biało - żółte balony z intencjami do Patrona. Po obiedzie obejrzeliśmy film „Ty jesteś Skała.
Około 14.20 goście, recytatorzy wraz z opiekunami, spotkali się w Sali Papieskiej w celu wysłuchania werdyktu jury w skład którego wchodzi: p. Jarosław Antoniuk - dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży, p. Zofia Kuczyńska - instruktor w ODK i p. Ewa Sznejder - dziennikarka
:
ˇ I miejsce w kategorii klas I - III:
Gabriela Ejdys z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie
Laura Narolewska ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży
ˇ I miejsce w kategorii klas IV- VI:
Aleksandra Szczyglewska ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży
ˇ I miejsce w kategorii gimnazjum:
Kinga Kamińska z Publicznego Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Narzymiu
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez WSiP, pamiątkowe dyplomy dla szkół i opiekunów, które wręczyła wizytator Kuratorium Oświaty, p. Krystyna Wiśniewska. Uczestnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Balticę Travel oraz dyplomy. Wszystkim dzieciom firma Wedel przygotowała słodkie upominki. Urząd Miasta Łomża przekazał naszym gościom gadżety promujące nasze miasto.
P.S. Dyrekcja Szkoły dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Półfinału IV Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II.