Społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży oklaskami i z wielkim wzruszeniem witała pana Arturo Mari, osobistego fotografa Jana Pawła II. Niecodzienny gość odwiedził "Dziesiątkę" 13 czerwca 2011 roku. Miłym akcentem i jednocześnie zaskoczeniem dla gościa było powitanie pana Arturo Mari w języku włoskim przez Sylwię Ciraollo, uczennicę klasy VIc. Słuchając osobistego fotografa Patrona naszej szkoły, który odpowiadał na pytania uczniów, miało się wrażenie, że chce przekazać nam jak najwięcej szczegółów z życia Jana Pawła II, ponieważ odpowiedzi gościa były bardzo wyczerpujące, poważne, humorystyczne i wzruszające. Wzbudzały różne uczucia i niewątpliwie podkreślały wielkość Ojca Świętego. Zgodnie z polską tradycją delegacja szkoły na czele z dyrektorem Leszkiem Sobocińskim wręczyła panu Arturo Mari upominek- album z kartkami pocztowymi i znaczkami prezentującymi prace uczniów kl. I-III nt. "Jan Paweł II w oczach dzieci."
Uczniowie, nauczyciele i zgromadzeni goście podziękowali za spotkanie owacjami na stojąco. To bardzo wzruszyło pana Arturo Mari, który stwierdził: ""Nie jestem godzien". Poruszenie i radość również można było dostrzec w oczach gościa, gdy uczniowie żegnali go pieśnią "Barka".
Cieszymy się, że gościliśmy pana Arturo Mari, od którego emanowała serdeczność i skromność, który wielką pasją wypełnia misję głoszenia świętości Jana Pawła II. Potwierdzają to także wypowiedziane przez niego słowa: "Przez dwadzieścia siedem lat byłem przy człowieku, który realizował świętość na co dzień".