W dniach 1-3.04.2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Ponieważ jesteśmy dużą społecznością klasy I-IV przeżywały to wydarzenie w parafii Krzyża Świętego, a pozostałe w parafii Bożego Ciała. Czas, który poświęciliśmy na przygotowanie do Zmartwychwstania Pańskiego księża rekolekcjoniści wykorzystali na spojrzenie w głąb naszych serc i dusz. Zwracali uwagę na nasze postępowanie, pracę w stawaniu się coraz lepszym oraz umiejętność przebaczania bliskim. Przeżyliśmy również drogę krzyżową z patronem szkoły świętym Janem Pawłem II. Jego osoba podczas rozważań stacji pomogła nam zrozumieć, jak dużo pracy musimy włożyć, aby być dobrymi ludźmi. W przygotowanie rekolekcji włączyli się bardzo aktywnie uczniowie naszej szkoły. To jest odpowiedź na wezwanie Jana Pawła II: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”. Po Mszy Świętej młodzież przez trzy dni spotykała się w szkole na różnych zajęciach. Był test wiedzy o Janie Pawle II, wykonywano plakaty pod tytułem „Promieniowanie Ojcostwa”, a młodsze klasy przygotowały prace plastyczne: „Wielkanocne rozmaitości”. Najciekawsze z nich będą zaprezentowane na parterze szkoły w najbliższym czasie.

Back to Top