W marcu 2019 roku grupy przedszkolne 0 A, 0 B i 0 C realizowały program edukacji antytytoniowej Czyste powietrze wokół nas rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieciństwa Wolnego od Tytoniu.

W ramach realizacji programu dzieci rysowały różne źródła dymów, oglądały prezentację multimedialną, wykonywały znaczki z zakazem palenia oraz portret małego dinozaura - Dinusia maskotki programu, który ozdobił opaski dzieci.

Został również zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem Palenie szkodzi zdrowiu w ramach, którego dzieci wykonały plakaty propagujące realizowany program. Komisja konkursowa wybrała najciekawsze prace.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce   Laura Sawicka grupa 0 B wych. M. Januszewska

II miejsce  Izabela Chludzińska grupa 0 B wych. M. Januszewska

III miejsce Maja Kruszewska grupa 0 C wych. R. Ożarowska

Zwycięzcy otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy nagrodzonym, ich rodzicom i wychowawczyniom. Prace można podziwiać na holu szkolnym.

W wyniku realizowanych zajęć dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu nikotynowego, dowiedziały się w jaki sposób można i trzeba zachowywać się, gdy narażonym się jest na wdychanie dymu z papierosa.

Pedagog Małgorzata Listowska