02.03. 2019r. w Centrum Katolickim przy parafii Krzyża Świętego odbył się finał XIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego „Radość spod kapelusza”, który upamiętniał najbardziej znaną łomżyniankę - Hankę Bielicką. Trzydziestu dziewięciu uczniów z całej Polski przyjechało do naszego miasta właśnie po to, by wziąć w nim udział. Mogliśmy zaprezentować się w dwóch kategoriach - wiersz/monolog oraz piosenka.

                Spotkanie rozpoczęło się od przemówień gości i przedstawienia szanownego jury. Wśród zabierających głos byli m.in. biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski i organizator konkursu, proboszcz parafii Krzyża Świętego w Łomży, ksiądz kanonik Andrzej Godlewski. Następnie przyszedł czas na to, na co czekaliśmy wszyscy, czyli przesłuchania. Naszą szkołę reprezentowały Natalia Bieniek i Julia Krajewska w kategorii wiersz/ monolog oraz Julia Kochanowska w kategorii piosenka. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod czujnym okiem pani Doroty Żbikowskiej, która przez całą sobotę podtrzymywała nas na duchu i dodawała wiary w siebie. Poziom konkursu był, jak zwykle, bardzo wysoki, przez co niezwykle się denerwowałyśmy. Na szczęście organizatorzy zadbali o zapewnienie nam rozrywki i odciągnięcie od rozmyślań. Po ponad czterech godzinach przesłuchań, wszyscy zostaliśmy zaproszeni na pyszny obiad i wspólny spacer po Starym Rynku. Mogliśmy zrobić zdjęcia na słynnej ławeczce Hanki Bielickiej i chwilę pospacerować. Około godziny 17.00 wróciliśmy do Centrum Katolickiego na galę finałową konkursu. Na początku odbył się przepiękny koncert uczniów Szkoły Muzycznej w Łomży i zespołu Ulla Saxophone Trio ze świetną wokalistką Martyną Ciok. Po kolejnej dawce rozrywki, nadszedł najważniejszy moment naszego spotkania.  Jury ogłosiło werdykt i zostały rozdane nagrody. Bardzo się ucieszyłyśmy, ponieważ uczennica naszej szkoły - Natalia Bieniek otrzymała nagrodę specjalną Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

                XIII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza” był dla nas niezwykle miłym przeżyciem. Sympatycznie spędziłyśmy czas, ale zdobyłyśmy też wiele przydatnych informacji i wskazówek, jak uczynić nasze występy jeszcze lepszymi. Mamy ogromną nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mogły wziąć udział w tej wspaniałej uroczystości.

Back to Top