Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku
i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży
do zasobów internetowych. W naszej szkole obchody DBI rozpoczęły się 5 lutego  i trwały do końca miesiąca.

Uczniowie   klas  IV –  VIII  i  gimnazjalnych   wykonali  plakaty  dotyczące  bezpieczeństwa  w  sieci,
które umieszczono na ścianach głównych holi w szkole. Prezentowały one zasady bezpiecznego surfowania w Internecie.

Na  lekcjach  informatyki w  klasach  IV-VIII   odbyły   się  zajęcia  na   temat  bezpieczeństwa   w  sieci
oraz hejtu. Podczas lekcji wychowania do życia w rodzinie omawiane były zagadnienia  mądrego poruszania się po świecie gier oraz  dyskusje na temat „Internet świat prawdziwy czy nieprawdziwy?”  Uczniowie klas IV i klas V wzięli udział w konkursie wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa w Internecie. Przeprowadziły go Zofia Rusiłowicz-Kleczyńska i Magdalena Stanisławska. Zwycięzcami konkursu zostali:

W klasach czwartych; Roksana Salmonowicz IV j

W klasach piątych; Alan Kamiński V c i Erwin Niebrzydowski V a.

Wyróżnienie otrzymali:

Szymon Brzezicki Va

Aleksander Żebrowski Ve.

Wszystkie  spotkania  w  naszej   szkole  odbyły się pod  ogólnopolskim  hasłem: „Działajmy razem”,
w związku z tym w kampanię  DBI włączyliśmy również  instytucje zewnętrzne. Uczniowie klas VII  uczestniczyli w spotkaniach ze specjalistami z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Łomży przeprowadzonych przez panie : Ewelinę Jankowską i Wioletę  Piaścik. W ramach współpracy również  odbyła się prelekcja z  przedstawicielami policji na temat uzależnienia od gier komputerowych i Internetu.

W ramach akcji DBI w kwietniu nasza szkoła weźmie udział w ogólnopolskim konkursie
na najciekawszą inicjatywę DBI 2019!

Opracowała: Zofia Rusiłowicz-Kleczyńska

Link z filmikiem: