14 stycznia na zaproszenie pedagoga szkolnego Małgorzaty Listowskiej naszą szkołę odwiedził policjant - mł. asp.  Mariusz Przeździecki, pracujący na co dzień w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży. Spotkał się z uczniami klas I, aby porozmawiać o  bezpieczeństwie w trakcie zbliżających się ferii zimowych. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną. Funkcjonariusz omówił zawarte w niej przestrogi.  Uczniowie z zaciekawieniem słuchali m. in. o tym, że jeździć na łyżwach można tylko na lodowiskach - nigdy na zamarzniętych akwenach wodnych!  Jazda na sankach z górki to super zabawa - ale nigdy z górki prowadzącej na jezdnię! Kulig to jedna z ulubionych zabaw - ale nigdy za traktorem, czy samochodem! Policjant przypomniał również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zapinanie pasów, noszenie odblasków. Omówił , jak zachować się w przypadku kontaktu z obcymi osobami oraz sposoby obrony przed atakiem groźnego psa. Dzieci, które pozostają w domach zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi i zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Uczniowie żywo uczestniczyli w spotkaniu, trafnie odpowiadali na zadawane pytania. Ćwiczyli pozycję żółwia oraz składanie zawiadomienia w razie wypadku. Pedagog przygotowała zagadki, które uczniowie rozwiązali bezbłędnie. Na konie życzyła wszystkim wesołych i bezpiecznych ferii.

Back to Top