11 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom Regionalnego Konkursu Literackiego ,,Wiersze z szuflady”.

            Według prowadzących wydarzenie, nasza szkoła „rozbiła bank z nagrodami” – jury w składzie: p. dr Zofia Olek-Redlarska, p. Katarzyna Janowicz-Timofiejew, p. Grażyna Knap spośród 354 nadesłanych prac nagrodziło aż 6 wierszy uczniów naszej szkoły!

W kategorii klas V-VI:

nagroda – Aniela Wojciechowska,kl. VI b „Wschód słońca”

wyróżnienie - Aleksandra Ramotowska, kl. VA „Radosny deszcz”

W kategorii klas VII-VIII:

nagroda - Maja Karwowska,VIII C „drugie życie”

nagroda - Weronika Pliszewska, kl. VII C „Nowy świat”

wyróżnienie – Aleksandra Bagińska, kl.VIII D „Do Babci”

wyróżnienie – Weronika Bikowska, kl.VIII D „Kasztanowe włosy”

            Szkoła Podstawowa nr 43 przygotowała dla uczestników miłe niespodzianki. Na miejscu zastaliśmy słodki poczęstunek. Największe nasze zdziwienie wywołało jednak to, że nagrodzone wiersze zostały odczytane przez ósmoklasistów z SP 43! Z pewnością będziemy miło wspominać tę uroczystość.

 

Maja Karwowska, kl. VIII C

Back to Top