Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej  kampanii „Działaj z imPETem!” mającej  na celu edukację społeczeństwa w zakresie odpowiedniego postępowania z wartościowym tworzywem, jakim są butelki PET. W kasach IV i V były prowadzone  różne przedsięwzięcia edukacyjne, poprzez które zwracałyśmy  uwagę uczniów na problem prawidłowej segregacji odpadów opakowaniowych i ich recyklingu.

Segregacja odpadów nie jest ani czasochłonna, ani trudna, a ma niewyobrażalne znaczenie dla naszej przyszłości.  Efektem końcowym był rymowanki  tworzone przez uczniów  na temat  segregacji i recyklingu  butelek PET oraz kreatywne  fantastyczne prace uczniowskie z wykorzystaniem odpadów PET które przedstawione były na  wystawie szkolnej na holu głównym, wykonane przez uczniów klas Vc, Vf, IVd, IVe, IVg 

          Odpowiedzialni: pedagodzy  szkolni.

Back to Top