W dniach 10-12 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVIII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy. Naszymi opiekunami był pan Józef Janczewski oraz panie: Izabela Wierciszewska i Karolina Jankowska, a duchowo wspierał nas ksiądz Paweł Michałczak. Pielgrzymka przypadła w bardzo ważnym momencie – kilka dni przed 40. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na papieża. Pierwszym punktem wycieczki była Warszawa. Zwiedziliśmy Powązki, Muzeum Więzienia Pawiak, Grób Nieznanego Żołnierza. Zobaczyliśmy Belweder oraz Pałac Prezydencki. Wieczorem dotarliśmy do Częstochowy i uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Matki Bożej. Podczas wieczornej modlitwy zawierzyliśmy Matce Bożej nasze troski i intencje.

Drugi dzień pielgrzymki upłynął pod znakiem uroczystej mszy świętej na jasnogórskich błoniach nawiązującej do hasła przewodniego XVIII Dnia Papieskiego „Promieniowanie Ojcostwa”. Poczty sztandarowe naszej szkoły stały dumnie pośród innych sztandarów z całej Polski. Wzruszającym momentem mszy było puszczenie do nieba balonów z intencjami czternastu tysięcy obecnych tam uczniów. Na zakończenie odczytano akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski oraz wspólnie odśpiewano hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Ostatniego dnia rano wyruszyliśmy do Inwałd Parku. Tam zwiedzaliśmy Warownię, Park Miniatur oraz Dinolandię. Cała pielgrzymka była bardzo dobrze zorganizowana. Nie zabrakło w niej wątków historycznych, religijnych jak i typowego odpoczynku i zabawy.
            Do Łomży wróciliśmy zmęczeni i pełni wrażeń. Polecamy innym uczniom, żeby wzięli udział w kolejnej pielgrzymce.

Hanna Jadczak, kl. VIIIF
                                                                                                         Zofia Zdancewicz, kl. VIIIF