We wrześniu uczniowie klas  pierwszych oraz oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w zajęciach na temat „ Bezpieczna droga do szkoły”. Spotkania prowadzili: st. sierż. Bogusława Ramatowska,   st. sierż. Krzysztof Surawski oraz  mł. asp. Mariusz Przeździecki z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Policjanci przypomnieli  zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcali  do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegali  najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań. Z uwagą obejrzeli film dotyczący bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach. Wykazywali się również dobrą znajomością znaków drogowych. Chętnie ćwiczyli  prawidłowe  przechodzenie przez ulicę. Liczymy, że  wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie  w praktyce.

Pedagog szkolny Małgorzata Listowska

Back to Top