17.09.2018r. uczniowie  klas IV-VIII i oddziałów gimnazjalnych naszej szkoły wzięli udział w apelu z okazji  79. rocznicy napaści niemieckiej i sowieckiej na Polskę, przygotowanego pod kierunkiem pani Elżbiety Kijek i pani Agaty Durzyńskiej.

          Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztów sztandarowych i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Część artystyczna miała charakter opowieści prowadzonej przez  Julię Krajewską i Natalię Bieniek, przeplatanej wiązanką wierszy i piosenek w wykonaniu uczniów klas VIII.

            Narratorzy wprowadzili nas w okrutny świat II wojny światowej. Dowiedzieliśmy się o nienawiści, nędzy, głodzie, zsyłkach na Syberię oraz masowychmordach żołnierzy i cywili, ale także o wielkiej woli życia i umiłowaniu ojczyzny.Poznaliśmy czyny naszych rówieśników  próbujących normalnie żyć w świecie zła i niewyobrażalnego okrucieństwa. Prezentowane wiersze i pieśni opiewałymłodych bohaterów ginących za Polskę. W wykonaniu zespołu wokalnego i solistek wysłuchaliśmy piosenek: "Warszawskie dzieci",  "Dziś idę walczyć mamo", "Warszawo ma" i "Już nie wróci chłopiec twój".

            Podsumowując uroczystość, pani wicedyrektor Renata Zaniewska, powiedziała, że uczestniczyliśmy w naprawdę ciekawej lekcji historii.

            Część artystyczna zrobiła na mnie duże wrażenie ze względu na treść prezentowanych utworów, a także oprawę muzyczną. Wymowna była również  dekoracja przygotowana przez panią Martę Kisiel. Podniosły charakter uroczystości podkreśliły galowe stroje uczniów ze wstążeczkami w barwach narodowych.

                                                                                  Julia Kochanowska, klasa VIIId

Back to Top