9 czerwca uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w XVIII olimpiadzie sportowo-integracyjnej dzieci i młodzieży pod hasłem „Bądźmy razem”. Impreza została zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego Caritas z okazji XVI Podlaskich Dni Rodziny. Organizatorem olimpiady był Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Na początku wszyscy uczestniczyliśmy  we mszy świętej celebrowanej przez księży Caritasu. Wspólnie z nami modlili się też Białorusini. Uczniowie zmagali się z 16 konkurencjami, a następnie po zgromadzeniu wszystkich pieczątek można było odebrać nagrodę. Konkurencje, jak przystało na obchody 600-lecia miasta Łomża były iście średniowieczne, a oto niektóre z nich: polowanie na jelenia, malowanie herbu, jazda na rumaku, spacer księżniczki oraz taniec dworski. Każdy z uczestników starał się pokonać pewne trudności i wykazać się sprytem, pomysłowością i siłą. Po zmaganiach sportowych  na uczestników czekał ciepły posiłek. Dodatkowa atrakcją był pokazy przygotowane przez  strażaków i policjantów. Każdy zapewne przyzna, że to był udany dzień. Katarzyna Tyborowska

Back to Top