16 maja 2018 roku odbył się  III szkolny konkurs wiedzy dla klas III „Nasz Patron – Jan Paweł II”. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat życia i działalności papieża.

W zmaganiach  brały udział  drużyny z 12 klas trzecich. Wszyscy byli wspaniale przygotowani i bardzo podekscytowani. Pracowali wytrwale i z ogromnym zaangażowaniem. Widoczne było, że korzystają z wartości przekazywanych w nauczaniu św. Jana Pawła II. Uczniowie wykazali się wielkimi talentami plastycznymi i rozległą wiedzą dotyczącą patrona szkoły.

         Zorganizowany on był w związku z obchodami urodzin naszego Patrona w szkole. Składał się z dwóch etapów: etapu klasowego oraz etapu szkolnego.         W etapie klasowym brali udział wszyscy uczniowie klas III. Pisali test
z wiadomości jakie zdobyli podczas lektury książki: J. Krzyżanek „Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem”.

         Szkolny konkurs to trzy konkurencje: test wyboru, puzzle i opowiadanie   (opis) o Janie Pawle II. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie
z testem. Trudniej było z puzzlami, a najtrudniejsze było opowiadanie (opis).

Najwięcej punktów zdobyła klasa IIIj wychowawca Renata Ożarowska (35punktów) zajmując pierwsze miejsce. W drużynie pracowali: Zuzia  Długołęcka, Ola Maksymiuk i Marysia Piaścik.

Drugie miejsce przypadło klasie IIId wychowawca Beata Zysk (32punkty) . Ta drużyna pracowała  w  składzie: Natalka Jurkowska, Maja Dużyńska i Antoni Ślaski.

Trzecie zdobyła klasa IIIc wychowawca Jadwiga Kirejczyk (31punktów). W tej drużynie wystąpili: Nikonezja Armo, Natalia Gryc i Mikołaj Kurowski.

         Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu umiłowania Patrona
i wykazania się dużą wiedzą na jego temat. Szczególne podziękowania dla Wiktorii Cwalina z klasy III d za pomoc w czasie trwania konkursu.

         Konkurs pod kierunkiem  dyr. Jadwigi Kirejczyk przeprowadzili: Irena Siwek , Anna Wierzbowska ,ks. Tomasz Myśliwy i wychowawcy klas III.

         Dziękujemy  wychowawcom klas trzecich za  aktywną  pomoc
w przeprowadzeniu etapu klasowego konkursu  i wytypowanie drużyn.

         Wręczenie nagród i dyplomów dla drużyn odbędzie się podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Konkurs upłynął w miłej atmosferze.

Back to Top