W roku 2018 – odbędą się w naszym mieście różnego rodzaju uroczystości i imprezy z okazji 600 rocznicy  nadania praw miejskich Łomży. Inauguracja obchodów z udziałem naszych uczniów miała miejsce w Katedrze Łomżyńskiej w dniu 21 01. O godzinie 13 rozpoczął się niezwykły koncert „Betlejem Łomżyńskie” z udziałem znanych wokalistów pochodzących z Łomży, Orkiestry Kameralnej im. W. Lutosławskiego i uzdolnionych wokalnie dzieci i młodzieży naszego miasta. Łomżyńskie media szeroko relacjonowały to udane wydarzenie: 4lomza.pl, mylomza.pl, xlomza.pl. Miło mi poinformować, że chór naszej szkoły dołożył małą cegiełkę do uroczystości – wystąpiliśmy z solistami i innymi zespołami w tym wyjątkowym koncercie. Dziękujemy organizatorom i pomysłodawcy – Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego oraz jej dyrektorowi Panu J. M. Zarzyckiemu za zaproszenie. Dziękujemy także Marice i Juli za wspólne zdjęcia, które sprawiły frajdę chórzystom. Jak zwykle dziękuję Rodzicom za solidność i dostarczenie małych artystów na miejsce zbiórki i występu.

Opiekun chóru: Agata Durzyńska

P.S. Dziękujemy Pani J.Gryc za zorganizowanie fotografów, którzy uwiecznili naszą obecność na koncercie a także fotografom portali xlomza.pl, mylomza.pl, Radia Nadzieja za możliwość wykorzystania tych zdjęć.

Back to Top