„Bóg się rodzi” – Jasełka w grupie O B

            Po południu przedszkolaki z grupy O B wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali przedstawienie jasełkowe dla rodziców. Mali aktorzy wcielili się w rolę Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, dzieci oraz trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Kolędy, które śpiewaliśmy napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się Świąt. Na koniec wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia dzieląc się opłatkiem. 

 

  

Spotkanie z Mikołajem  grupy O B w Muzeum –Północno –Mazowieckim.

W dniu 4grudnia 2017r. oddział przedszkolny grupy OB wraz z wychowawczynią i mamą Amelii i Mai wybraliśmy się do Muzeum Północno- Mazowieckiego w Łomży na spotkanie z Mikołajem.

Pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzania stałej wystawy „Bursztyn z dorzecza Narwi”. Podziwialiśmy piękne dzieła sztuki wykonane z bursztynu. 

            Następnie przeszliśmy do sali, która była w przepięknej, świątecznej, bożonarodzeniowej scenerii. Tam oczekiwaliśmy na  naszego gościa. Czas umilał nam dźwięk znanych kolęd. Po chwili zjawił się Mikołaj z dużym workiem. Miał on przygotowane dla każdego z nas wspaniały upominek. W ramach wdzięczności uczestnicy spotkania wyrecytowali wiersz lub zaśpiewali kolędę. To były niezapomniane chwile. Gromkimi brawami odwitaliśmy się z Mikołajem i na pewno wrócimy tu za rok ;-)

 

Back to Top