7 grudnia 2017r. w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbyło się uroczyste zakończenie III edycji konkursu plastyczno-muzycznego „Barwy Muzyki”. Jego organizatorem była Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

            W konkursie brali udział uczniowie łomżyńskich i okolicznych szkół. Jedną z uczennic, która wykonała pracę plastyczną w trakcie Audycji Muzycznej była nasza koleżanka - Zuzia Karwowska. Dzięki temu, że Zuzia otrzymała w tym konkursie wyróżnienie, mogliśmy towarzyszyć jej podczas uroczystości wręczenia nagród. Koncert mikołajkowy otworzył Jan Miłosz Zarzycki - dyrektor Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej, który przywitał zaproszonych gości i przedstawił komisję konkursową. Następnie przewodniczący jury, pan Henryk Gała, zaprezentował nam swój wiersz. W dalszej kolejności odczytano nazwiska zwycięzców oraz wyróżnionych w konkursie. Potem z zaciekawieniem wysłuchaliśmy pięknego koncertu w wykonaniu muzyków Orkiestry Filharmonii Kameralnej. Na koniec na sali pojawił się Mikołaj, który przyniósł wszystkim cały worek słodyczy. Byliśmy bardzo szczęśliwi.

             To był radosny dzień, który na długo pozostanie w mojej pamięci.

 

                                                                                                                                         Justyn Korbel

                                                                                                                                          ucz.kl. III C

 

Back to Top