W naszej grupie zapanowała magiczna atmosfera.

Słowami ,,Święty Andrzeju daj nam znać, co się z nami będzie dziać” rozpoczęliśmy andrzejki. Najpierw, aby nasze wróżby się spełniły musieliśmy złożyć dary –wrzucaliśmy monetę do miski z wodą. Potem poprzez różne wróżby poznawaliśmy naszą przyszłość. Ustawialiśmy więc buty jeden za drugim w kierunku drzwi, by dowiedzieć się kto pierwszy weźmie ślub. Chcąc poznać imię swojej sympatii, przekłuwaliśmy szpilką papierowe  czerwone serce. Odkrywaliśmy kolorowe kapturki, żeby sprawdzić kim zostaniemy. Poznaliśmy też znaczenie różnych kolorów. Wszyscy chętnie kręciliśmy butelką, aby dowiedzieć się, co wkrótce nas spotka. I choć nie każdemu podobało się imię przyszłej wybranki lub wybranka, perspektywa spadnięcia z łóżka czy otrzymania lania, ten wspólnie spędzony czas dostarczył nam wiele radości i emocji. A czy wróżby się spełnią … ?

 

Back to Top