W dniu 6 grudnia odbył się w naszej szkole Mikołajkowy Turniej Sportowy klas trzecich, który  poprowadziła p. dyrektor Jadwiga Kirejczyk. Turniej wszedł już na stałe do kalendarza szkolnych imprez. Celem turnieju było nie tylko wprowadzenie dzieci w świąteczny nastrój związany z Mikołajem, ale także rozwijanie  sprawności  ruchowej poprzez udział dzieci w konkurencjach sportowych, wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, edukacja poprzez zabawę.

Zanim rozpoczęły się konkurencje sportowe mogliśmy obejrzeć popis dziewcząt z pomponami oraz pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu wszystkich grup przedszkolaków, który przygotował p. Jacek Baczewski.

Podziwialiśmy zapał i zaangażowanie startujących zespołów klas trzecich.  Wiele wdzięku i wzruszeń dostarczyła jak zawsze konkurencja z rodzicami, a ozdobą były czerwone czapeczki niezbędne w tym dniu.

Do walki dopingowali spontanicznymi okrzykami uczniowie klas pierwszych i drugich o raz „zerówki”. W jury oprócz nauczycieli zasiadła również przedstawicielka rodziców. Sportowym zmaganiom towarzyszyło mnóstwo śmiechu i radości. Na koniec wszyscy otrzymali od Mikołaja słodkości i dyplomy.

Back to Top