2 grudnia w II LO w Łomży odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy oraz Światowego Dnia Ubogich pod hasłem: "Wolontariusz  Twoim Przyjacielem".  Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej Nr 10 miało pracowity dzień. W tym roku był on szczególny bo wolontariusze byłego Publicznego Gimnazjum Nr 2 wdrażali do pracy swoje młodsze koleżanki. Zajęć było dużo: loteria fantowa, centrum wolontariatu, szatnia, wydawanie posiłków, robienie zdjęć i jeszcze zabawianie najmłodszych ( był Mikołaj, smerf, tygrysek i zebra). Każdy maluch obowiązkowo musiał zrobić sobie zdjęcie. Rozstrzygnięcie konkursu muzycznego: " Św. Teresa od Dzieciątka Jezus - dzieje Białego Kwiatka" umilało naszym wolontariuszom pracę. Loteria fantowa miała na celu pozyskać fundusze na paczki  świąteczne dla rodzin ubogich w diecezji. Na koniec odbyło sie sprzątanie i podsumowanie ciężkiej ale pełnej radości pracy. Jak zwykle opiekun koła pani Joanna Siwik nie zawiodła się na swoich uczniach. Podkreśla, że zawsze może na nich liczyć.

Back to Top