Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego w Drozdowie

 

       W dniu 25 października 2017r. nasza grupa O B wybrała się wraz z wychowawczyniami p. M. Biaduń i p. B. Lendo do Muzeum Przyrodniczego w Drozdowie. Na miejsce dojechaliśmy autobusem, tam już czekała na nas pani przewodnik, która poprowadziła ciekawą lekcję opowiadając i pokazując na slajdach różne gatunki zwierząt i ptaków żyjących na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Potem oglądaliśmy eksponaty zwierząt i ptaków zgromadzone w gablotach. Na koniec zajęć odbyły się dwa konkursy: koło fortuny i plastyczny. Najpierw musieliśmy wykazać się wiedzą zdobytą w czasie zajęć, a następnie wykonać prace plastyczna na temat „Jak zwierzęta żyją w naszym Parku Krajobrazowym”. Nagrodami okazały się interesujące książeczki do kolorowania.

        Na zakończenie pobytu było ognisko, wspólne pieczenie kiełbasek i zabawy na świeżym powietrzu.

       Weseli i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Z chęcią jeszcze nie raz odwiedzimy to miejsce.

Back to Top