Nasza szkoła w tym roku bierze udział w projekcie Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, którego celem jest  zachęcanie uczniów do odpowiedzialnych zachowań w Sieci, przy jednoczesnym zapewnieniu uczniom bezpieczeństwa i nauczeniu ich zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.

13 listopada w naszej szkole, pani Ewa Frołow - edukator ze Stowarzyszenia Miasta w Internecie przeprowadziła z uczniami klas II-III gimnazjalnymi oraz z klasami VII trzy warsztaty  edukacyjne na temat bezpieczeństwa w Internecie. W ramach ogólnopolskiego projektu Cyfrobezpieczni.pl przeprowadzony został apel, podczas którego pani Zofia Rusiłowicz-Kleczyńska podsumowała dwa szkolne konkursy na logo znaczka i plakat na temat bezpieczeństwa w Internecie. Komisja konkursowa nagrodziła prace następujących uczniów: I miejsce Lidia Zduńczyk kl. IIb, II miejsce Paweł Konopka kl. IVb, III miejsce Roksana Ksepka kl. IVd oraz Wiktoria Sokołowska klasa IVd. W konkursie na plakat komisja przyznała I miejsce zespołowi: Aleksandrze Bagińskiej i Weronice Bikowskiej z kl. VII d, II miejsce otrzymała Alisa Frapova z kl. IIb gimnazjalnej, III miejsce zespół: Bartosz Janczewski i Albert Głębocki z kl. VIId. Dyplomy i nagrody dla zwycięzców ufundowała firma T-mobile.

Podstawą cyfrowego bezpieczeństwa w szkole jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu,  dlatego nauczyciele w godzinach popołudniowych zostali zapoznani przez edukatora z tematem bezpieczeństwa w Sieci. Również Rodzice w  czasie najbliższego spotkania, poznają tajniki bezpieczeństwa cyfrowego. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa realizujemy po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w szkole i w domu.