W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, którego tegoroczne hasło brzmiało ”Książka nas łączy”. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku.

  W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych dla uczniów klas I-VI przygotowaliśmy różne działania, których celem było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły.

Uczniowie klas czwartych zaprezentowali się w Korowodzie Bohaterów Literackich. Dzieci przebrane za dowolnych bohaterów książek przeszły po szkole i odwiedziły wiele klas. Uczniowie mieli możliwość oddania głosów na najciekawszą postać literacką. Pierwsze miejsce w konkursie  zdobył Aleksander Polkowski z klasy IVC, drugie miejsce zajęła Eliza Chrzanowska z klasy IVH, a trzecie Alan Olender z klasy IVJ.

Back to Top