ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS I

26 października 2017r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych.

Na początku pan dyrektor Leszek Sobociński i pani wicedyrektor Jadwiga Kirejczyk powitali zgromadzonych rodziców i uczniów oraz znamienitych gości: Naczelnika Wydziału Oświaty pana Andrzeja Piechocińskiego, Zastępcę Naczelnika panią Grażynę Klimek, Wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku Delegatura w Łomży panią Martynę Polkowską, księdza prałata Andrzeja Godlewskiego, księdza prałata dr Wojciecha Nowackiego, przedstawiciela Rady Rodziców - pana Roberta Cierpikowskiego, Dyrekcję naszej szkoły oraz szczególnie gorąco Rodziców pierwszoklasistów, babcie i dziadków. Następnie wszystkich powitały pierwszaki z klasy I A  z panią Renatą Opyrchał, z klasy I B z panią Małgorzatą Domaszewską, z klasy I C z panią Lidią Obiedzińską,  z klasy I D z panią Agnieszką Gronwald, z klasy I E z panią Ewą Zalewską, z klasy I F z panią Barbarą Nowakowską, z klasy I G z panią Dorotą Zalewską oraz z klasy IH z panią Lidią Plaga.

Później przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego z klasy VII F Klaudia Piechocińska bardzo ciepło i serdecznie powitała pierwszaków w murach naszej szkoły. Życzyła im samych sukcesów i miłych chwil podczas nauki.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły przedstawiciele klas pierwszych wzięli udział w konkursie, który sprawdzał zdobytą wiedzę. Dzieci pomyślnie odpowiadały na pytania, za co zostały nagrodzone brawami. Następnie uczniowie ślubowali na sztandar szkoły, przyrzekając, że będą sumiennie spełniać swoje obowiązki oraz kierować się w życiu słowami Patrona Jana Pawła II ,,Zwyciężaj siebie". Do ceremonii włączenia w poczet uczniów przystąpiło 181 pierwszaków. Pasowania ,,zaczarowanym" ołówkiem dokonał pan dyrektor Leszek Sobociński, natomiast pani wicedyrektor Jadwiga Kirejczyk głośno odczytała imię i nazwisko pasowanego ucznia. Każdy z nich otrzymał też pamiątkowy dyplom i legitymację szkolną, które wręczały każdemu uczniowi pani wicedyrektor Jolanta Gwizdon, pani wicedyrektor Laura Wąsowska i przybyli goście.  Następnie delegacja rodziców złożyła kwiaty i zapaliła znicze przy popiersiu Jana Pawła II. Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną w wykonaniu uczniów klas I B, I F.

Na zakończenie pani dyrektor Jadwiga Kirejczyk i pan dyrektor Leszek Sobociński podziękowali wszystkim za udział w tej uroczystości,  a uczniowie wręczyli kwiaty. Pamiątkowe zdjęcia zakończyły wspaniałą uroczystość.

Jadwiga Kirejczyk, Małgorzata Domaszewska, Barbara Nowakowska