XVII PIELGRZYMKA RODZINY SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II DO CZĘSTOCHOWY

2-4 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły na czele z pocztami sztandarowymi udali się pod opieką pana Józefa Janczewskiego, księdza Tomasza Myśliwego oraz pań: Karoliny Jankowskiej i Izabeli Wierciszewskiej na XVII Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy. Z modlitwą na ustach i radością w sercach wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak.

Pierwszego dnia dotarliśmy do Oświęcimia, gdzie w skupieniu, pełni refleksji i zadumy zwiedzaliśmy muzeum Auschwitz – Birkenau – miejsce pamięci, symbol terroru i ludobójstwa.

Następnie wyruszyliśmy w dalszą drogę, by wieczorem dotrzeć do miejscowości Żywiec, gdzie zatrzymaliśmy się na nocleg.

Kolejny dzień spędziliśmy w Szczyrku i Wiśle, gdzie wjechaliśmy kolejką linową na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego - Skrzyczne, by podziwiać przepiękny, górski krajobraz. Nawet pochmurna i deszczowa aura, która towarzyszyła nam drugiego dnia wycieczki, nie przeszkodziła nam w zwiedzaniu skoczni narciarskich.

Około godziny 19.00 dotarliśmy do Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Wieczorem udaliśmy się do Kaplicy Matki Bożej, aby wziąć udział w Apelu Jasnogórskim przed obrazem Czarnej Madonny. Kaplicę wypełniały tłumy pielgrzymów, wśród których znajdowaliśmy się my. Podczas wieczornej modlitwy zawierzyliśmy Matce Bożej nasze intencje, prośby i podziękowania.

Ostatniego dnia pielgrzymki podzieliliśmy się na dwie grupy - poczty sztandarowe udały się na wały, a pozostali zajęli miejsce na błoniach, gdzie w oczekiwaniu na mszę świętą odmówili modlitwę różańcową. O godzinie 11.00 rozpoczęła się msza święta, której przewodniczył  biskup Henryk Tomasik, duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Homilia nawiązywała do tematyki i hasła przewodniego XVII Dnia Papieskiego - „Idźmy naprzód
z nadzieją”. Na zakończenie odczytano akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski oraz wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Po mszy świętej nadszedł czas pożegnania z Jasną Górą. Pełni nadziei wyruszyliśmy w drogę powrotną do Łomży. Dziękujemy Ks. Tomaszowi, który przez cały czas dbał o naszą wspólną modlitwę.