Tegoroczna inauguracja roku szkolnego 2017/2018 dla społeczności Dziesiątki była szczególna ze względu na obecność Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego, absolwenta tejże szkoły.

Pan Prezydent ciepło powitał uczniów, życząc im, aby nowy rok szkolny służył zgłębianiu ich pasji i rozwijaniu  talentów. Podkreślił rolę nauczycieli w kształtowaniu serc i umysłów młodego pokolenia. Podziękował również pracownikom administracji i obsługi oraz licznie zgromadzonym rodzicom.

Natomiast Leszek Sobociński - dyrektor szkoły podziękował Panu Prezydentowi za przyznanie  kolejnych środków finansowych, dzięki którym podczas wakacji wyremontowano klatki schodowe, korytarze, szatnie, sale lekcyjne  oraz zakupiono nowe meble. Na zakończenie pan dyrektor przytoczył słowa Jana Pawła II „Nie lękajcie się wyzwań, jakie stawia przed wami świat”, życząc, aby  rozpoczynający się rok szkolny był dla uczniów, nauczycieli i rodziców ważnym i owocnym wyzwaniem.