W środę, 3 maja 2017 roku, poczet sztandarowy wraz z panią dyrektor Jadwigą Kirejczyk oraz opiekunami p. Karoliną Jankowską i p. Izabelą Wierciszewską uczestniczył w miejskich obchodach 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja pod patronatem pana Jarosława Zielińskiego, Sekretarza Stanu w MSWiA, Posła na Sejm RP. Uroczystości rozpoczęły się w katedrze łomżyńskiej o godzinie 10.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego, z udziałem pocztów sztandarowych i kompanii honorowych. Kolejnym punktem obchodów było złożenie kwiatów przed pomnikiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz przemarsz na Stary Rynek, gdzie miały miejsce: uroczysta odprawa pocztów sztandarowych, wystąpienia okolicznościowe, złożenie przyrzeczenia strzeleckiego przez nowoprzyjętych członków Jednostki Strzeleckiej 1012 im. 33 Pułku Piechoty Ziemi Łomżyńskiej oraz defilada pododdziałów.

Izabela Wierciszewska, Karolina Jankowska

Back to Top