27 IV 2017 r. odbyła się jubileuszowa X edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej BIG BIT. Zaczęła się dla nas pechowo – zespół Tutti (który reprezentował naszą szkołę) liczy 8 osób (dziewcząt z klas IV-VI). Na próbie generalnej zabrakło Karoliny Nowocińskiej. Okazało się, że „rozłożyła” ją angina i 38,4 stopnia gorączki. Ponieważ śpiewała 1 z czterech głosów – bez niej udział w konkursie  byłby niemożliwy. Po rozmowie z mamą Karoliny – pół godziny przed występem stanęła dzielnie ( nafaszerowana lekami) z resztą dziewcząt w pełnej gotowości .Wtedy okazało się, że mimo wcześniejszego zgłoszenia – organizatorzy nie wpisali nas na listę uczestników. Na szczęście udostępniono nam mikrofony i zespół zaśpiewał przygotowaną piosenkę z repertuaru Filipinek „Do widzenia profesorze”. Tu pech się skończył – zajęliśmy I miejsce w kategorii klas IV-VI !

Organizatorzy (MDK – DŚT w Łomży) zaskoczyli nas wspaniałymi nagrodami. Każda z dziewcząt otrzymała tajemniczą torbę, a w środku po 5 dwupłytowych albumów z przebojami m.in. S. Krajewskiego, J. Cygana, M. Rodowicz, J. Kukulskiego, M. Szcześniaka z podkładami z którymi zdolne dziewczęta mogą doskonalić swój talent.
Zespół Tutti - skład: Wiktoria Depczyńska, Julia Kochanowska, Weronika Bikowska, Aleksandra Bagińska,( VI D) Kamila Dymek (VI F), Izabela Jastrzębska  (VI E) Oliwia Milewska ( IVD),  Karolina Nowocińska, (IV F)
Miłe słowa na temat występu napisał juror a jednocześnie redaktor portalu 4lomza.pl – pan Wojciech Chamryk (dziękujemy smiley )

Gratulujemy również uczennicy klasy II C – Natalii Gryc, która wyśpiewała II nagrodę w kategorii klas I – III.

BARDZO dziękuję paniom; Nowocińskiej i Milewskiej za bezpieczny transport i dodawanie otuchy zespołowi.

Agata Durzyńska