We wtorek 21 marca nasza klasa wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie autorskie z panem Grzegorzem Kasdepke.

Na początku mogliśmy kupić książki autora.  Wybór był bardzo duży, więc  wielu z nas powiększyło swoje zbiory o nowe opowiadania. Następnie przeszliśmy do sali, w której pan Kasdepke udzielał wywiadu dziennikarzom z regionalnej telewizji. Po krótkiej chwili był już gotowy na spotkanie z nami. Przywitaliśmy go gromkimi brawami. Potem pisarz opowiadał nam o sobie i swoich książkach. Urodził się w Białymstoku, a obecnie mieszka w Warszawie. Dowiedzieliśmy się również, że  pisząc książki inspirował się swoim synem Kacprem i własnymi przeżyciami. W dalszej kolejności  zadawaliśmy autorowi pytania, dotyczące jego twórczości. Zapytałam: „Skąd pomysł na detektywa Pozytywkę?”. Pan Kasdepke wyjaśnił, że którejś nocy przyśnił mu się ktoś taki, a ilustrator narysował identycznego. Dziękując za spotkanie, kilkoro dzieci wręczyło pisarzowi własnoręcznie zrobione laurki i ciasto. Na zakończenie autor  podpisywał książki i dawał autografy.

To był niezapomniany dzień. Bardzo się cieszę, że mogłam osobiście poznać pana Grzegorza Kasdepke.

Julia Bagińska, kl. IIIc

21 marca 2017r. byłam z moją klasą na spotkaniu autorskim z pisarzem Grzegorzem Kasdepke, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Przybyło mnóstwo dzieci z różnych szkół.

Na początku pisarz opowiadał o swojej twórczości, a także czytał zgromadzonym fragmenty swoich opowiadań. Prowadził również dyskusję na temat znaczenia popularnych powiedzonek. Pod koniec spotkania autor zaproponował dzieciom zabawę w „konferencję prasową”. Zamienił wszystkich w dziennikarzy i odpowiadał na ich pytania. Na zakończenie wizyty każdy z przybyłych mógł otrzymać dedykację z autografem autora.

Spotkanie bardzo mi się spodobało, ponieważ panowała wesoła atmosfera.

Roksana Dudzińska, kl. IIIc