O naszym sukcesie piszą na :          

Pierwszego dnia wiosny - 21.03 2017r., kiedy nasi koledzy mieli normalne lekcje, sześcioosobowa grupa szczęściarzy z naszej szkoły była w drodze do Białegostoku. Jechaliśmy do stolicy województwa, aby wziąć udział w uroczystości wręczenia tytułów laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

     Byliśmy bardzo podekscytowani i nieco zdenerwowani zbliżającą się uroczystością, ale mimo to nastroje nam dopisywały. Kiedy dojechaliśmy do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, zostaliśmy zaproszeni do wielkiej sali, w której miała odbyć się gala.

     Uroczystość rozpoczęła pani Jadwiga Szczypiń, która sprawuje funkcję Podlaskiego Kuratora Oświaty. Pogratulowała wszystkim uczniom , nauczycielom i rodzicom osiągniętych sukcesów. Następnie naszym starszym kolegom zostały wręczone stypendia MEN. Później zaczęła się część, na którą czekaliśmy najbardziej. Ogromnie ucieszyliśmy się, kiedy dowiedzieliśmy się, że nasza szkoła, na równi z jedną z białostockich, uzyskała największą liczbę laureatów. Byliśmy dumni, gdy patrzyliśmy, jak Pani Kurator  składa gratulacje i wręcza naszemu Panu Dyrektorowi  pamiątkowy grawerton. Zdobyliśmy jako szkoła  aż dziewięć tytułów. Ale zaraz, jak to możliwe, że dziewięć, skoro na uroczystość pojechało nas sześcioro? Wszystko za sprawą naszej koleżanki z klasy VI C - Mai Karwowskiej, która zdobyła aż cztery tytuły laureata, co było najwyższym wynikiem w całym województwie. Maja uzyskała tytuły laureata z informatyki, języka polskiego, języka angielskiego i przyrody. To właśnie na jej ręce pani Jadwiga Szczypiń osobiście przekazała pamiątkowy grawerton i kilka nagród. Nasza koleżanka miała też okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wiceprezydent Łomży – panią Agnieszką Muzyk, która również była obecna na uroczystości.

 

    Chwilę później pozostali czyli: ja - Natalia Bieniek (j. angielski), Alicja Przeździecka (matematyka), Edgar Bagiński (j. polski), Jan Franciszek Czyżewski (j. angielski) i Jakub Chojnowski (matematyka) odebraliśmy zaświadczenia, potwierdzające zdobycie przez nas tytułu laureata. Po zakończeniu uroczystości w Białymstoku, ok. godziny  14.00, wróciliśmy do naszej kochanej  szkoły.             

Tutaj czekała nas kolejna wspaniała niespodzianka. Zostaliśmy zaproszeni przez Pana Dyrektora, do Sali Papieskiej, gdzie już czekali nauczyciele przygotowujący nas do konkursów. Po raz kolejny usłyszeliśmy gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w nauce. W ramach podziękowania za trud włożony w przygotowanie nas  do olimpiad Panie nauczycielki otrzymały, od jak zwykle szarmanckiego Pana Dyrektora, symboliczne róże. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem oraz miłymi rozmowami.

    Muszę przyznać, że przygotowanie do Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych kosztowało nas wiele trudu i wyrzeczeń, ale takie dni  wynagradzają nam wszystko i mobilizują do dalszej  wytężonej pracy.

Natalia Bieniek, klasa VI D

 

Back to Top