Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka odbył się turniej sportowy.

Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie edukacji wczesnoszkolnej i oddziałów przedszkolnych. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała Pani Dyrektor Jadwiga Kirejczyk, witając dzieci, rodziców, nauczycieli oraz Pana Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, który zaszczycił nas swoją obecnością, tym razem w roli rodzica. W kilku entuzjastycznych słowach zachęciła też do sportowej rywalizacji.

Turniej przygotowały panie: Beata Zduńczyk, Beata Zysk i prowadząca go Izabela Węgrowska.

Na torach przeszkód ścigali się ze sobą uczniowie klas pierwszych i grup zerowych. Przywitali się oni sportowymi okrzykami.

Zadań dla każdej z drużyn było pięć: 1. „Mini tor przeszkód”, 2. „Bieg ku Słońcu”, 3. „Wyścig z lodami”, 4. „Leżące pachołki”, 5. „Bieg zręcznościowy w parze”.

Duch walki nie osłabł ani na chwilę, jednak największe emocje wzbudziła konkurencja z rodzicami. Po niej to organizatorki odetchnęły z ulgą - wszystko przebiegło zgodnie z planem.

Zawodnicy wykazali się dużą sprawnością fizyczną i ogromnym zaangażowaniem. Podsumowania wyników i wyłonienia zwycięzców dokonało szanowne jury w składzie: Magdalena Biedrzycka, Katarzyna Czapko, Marta Dąbrowska i Ewelina Węgrowska.

Wśród klas pierwszych najlepszą okazała się I F, drugie miejsce zajęła klasa I A, a trzecie I D. Wśród najmłodszych przedstawicieli szkolnej społeczności pierwsze miejsce zajęła grupa 0 C, drugie 0 B, trzecie 0 D, a czwarte 0 A. Podkreślić jednak należy, iż różnice w tej grupie wiekowej były jednopunktowe.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz kosze pełne sportowego sprzętu, które ufundował Pan Prezydent Mariusz Chrzanowski i wspólnie z Panią Dyrektor Jadwigą Kirejczyk wręczyli uczestnikom.

Turniej urozmaiciły występy taneczne uczniów klas: II D, II F i II G oraz dzieci z grupy 0 A. Do wspólnej zabawy ,,Ciu ciu ła ła ła” zostali też zaproszeni kibice. Rewelacyjnie wypadła w niej nasza Pani Dyrektor.

Impreza przebiegła w atmosferze zdrowej, sportowej rywalizacji, sprawiając dzieciom wiele radości, zgodnie z powtarzanym podczas jej trwania okrzykiem - ,,Czy wygramy, czy przegramy to zabawę dobrą mamy’’.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i wspaniałą postawę, a zwycięzcom gratulujemy.

Oto fotorelacja: