21 marca 2023r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II odbył się XX Wiosenny Turniej Sportowy klas II pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomża dra Mariusza Chrzanowskiego. Cała społeczność uczniowska klas I–III wraz z wychowawcami i rodzicami zgromadziła się w sali gimnastycznej. Uroczystego otwarcia zawodów sportowych dokonała Pani Dyrektor Jadwiga Kirejczyk, która również przywitała przybyłych gości. Następnie wicedyrektor Pani Agnieszka Gronwald przedstawiła zespoły klasowe wraz z wychowawcami klas drugich. Obecnością podczas turnieju zaszczycili nas: Pan Mariusz Chrzanowski – Prezydent Miasta Łomża, Pani Hanka Gałązka – radna Miasta Łomża, Pan Leszek Konopka – Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa.

Turniej został poprowadzony przez Panią Marzennę Biaduń, która omawiała kolejne konkurencje sportowe. Uroczystość uświetnił swoim występem zespól tańca towarzyskiego AKAT, prowadzony przez Magdalenę i Jacka Baczewskich. Artystyczną oprawę turnieju stanowili również rozśpiewani uczniowie klas II i III oraz szkolny zespół taneczny pod kierunkiem Pani Katarzyny Drozdowskiej.

Rozentuzjazmowani uczniowie z okrzykami i symbolami wiosny głośno wspierali walczące drużyny i zachęcali do wysiłku w sportowej rywalizacji. Dla prawdziwych kibiców liczył się duch sportowej walki. Gorący doping zawodników przyczynił się do zasłużonego zwycięstwa. Bezkonkurencyjna okazała się klasa II C, której wychowawcą jest Pani Agnieszka Gronwald Drugie miejsce zajęła klasa II G z wychowawcą Panią Izabelą Węgrowską, natomiast trzecią lokatę miała klasa II D z wychowawcą Panią Beatą Zysk. Pozostałe klasy również znakomicie poradziły sobie w tych nietypowych wiosennych konkurencjach.

Wszystkim uczestnikom gratulacje i dyplomy wręczył Pan Prezydent Mariusz Chrzanowski, Pani Hanka Gałązka wraz z Panią Dyrektor Jadwigą Kirejczyk. Największą atrakcją okazały się wózki ze sprzętem sportowym ufundowane przez Pana Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.

W podziękowaniu za prezenty uczniowie podarowali przedstawicielom miasta wraz z życzeniami kosze pełne ziół i nowalijek wiosennych.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zarówno sportowych, jak i edukacyjnych.

Organizatorzy:

Małgorzata Januszewska
Bogusława Lendo
Barbara Sobocińska

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: