Sprzątanie świata to ogólnokrajowa akcja ekologiczna, w której chodzi o to, aby szerzyć idee nieśmiecenia, przekonywać do troski o środowisko oraz segregować domowe odpady. Hasło tegorocznej edycji „Wszystkie śmieci są nasze” miało na celu zwrócenie uwagi na fakt, że wszystkie zanieczyszczenia to efekt działalności człowieka.

Uczniowie naszej szkoły 12 września, zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki, postanowili dać przykład i posprzątać NASZE śmieci wokół terenu szkoły, a także z pobliskich ulic. Pomimo nieciekawej pogody i deszczu akcja przebiegła bardzo sprawnie, a efekty pracy naszych koleżanek i kolegów były zauważalne gołym okiem.

Opiekunowie oraz Samorząd Uczniowski wszystkim dziękują za zaangażowanie i udział w akcji.