1 września 2022 r.  rozpoczęliśmy nowy rok szkolny .
Dla większości uczniów to kolejny powrót do szkoły,  a dla wielu to początek nowej przygody w SP10.

Jak co roku uczniowie wraz z wychowawcami udali się na mszę świętą
do kościoła Bożego Ciała lub Krzyża Świętego. Ksiądz podczas kazania zachęcał  młodzież i dorosłych do postawienia sobie celu i dążenia do niego, bo , jak stwierdził : ,, Ciężka praca popłaca”.
Następnie udaliśmy się na szkolny dziedziniec, gdzie powitała nas
Pani Dyrektor, Jadwiga Kirejczyk.  O naszej szkole nie zapomniał także prezydent miasta – Mariusz Chrzanowski. Słowa , które do nas skierował za pośrednictwem Pani Dyrektor, były bardzo ciepłe, życzliwe  oraz  motywujące  uczniów i  nauczycieli pracy.
Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2022/2023 udaliśmy się
wraz z wychowawcami do klas. Tam uścisków i radosnych okrzyków  było wiele, bo mimo iż beztroski czas wakacji się zakończył, to wiemy, że czeka nas NOWY ROK SZKOLNY – pełen nie tylko ciężkiej pracy, ale również nowych przyjaźni i doświadczeń.

Mam nadzieję, że tak jak ja cieszycie się z powrotu do szkoły i nowych możliwości,  które się przed nami otwierają.
Życzę wszystkim udanego roku szkolnego!

Lena Polkowska kl. VI A