Nie wierzyłem,
Stojąc nad brzegiem rzeki,
Która była szeroka i rwista,
Że przejdę ten most,
Spleciony z cienkiej, kruchej trzciny
Powiązanej łykiem.
Szedłem lekko jak motyl
I ciężko jak słoń,
Szedłem pewnie jak tancerz
I chwiejnie jak słoń.
Nie wierzyłem, że przejdę ten most.
I gdy stoję już na drugim brzegu,
Nie wierzę, że przeszedłem.

Słowami wiersza L. Staffa pani dyrektor Jadwiga Kirejczyk rozpoczęła uroczystość pożegnania 202 uczniów klas ósmych naszej szkoły. Odbyła się ona 23 czerwca w sali gimnastycznej. Każdy ósmoklasista z dumą przypiął tarczę z logo szkoły. Będzie ona wspaniałą pamiątką z lat spędzonych w murach „Dziesiątki”. Absolwentom towarzyszyli nauczyciele, wychowawcy oraz licznie przybyli rodzice. Podczas uroczystości Panie dyrektor: Jadwiga Kirejczyk, Agnieszka Gronwald, Jolanta Gwizdon, Renata Zaniewska i Laura Wąsowska wręczały piękne grawertony laureatom i finalistom konkursów przedmiotowych. Nagrodzono też wielu innych uczniów: tych, którzy działali w Samorządzie Uczniowskim czy też tych, którzy pełnili zaszczytną funkcję Pocztu Sztandarowego. Pamiętano o sportowcach reprezentujących szkołę na różnego rodzaju zawodach oraz o uczniach ze 100 % frekwencją. Rodzice z dumą patrzyli na młodzież, która odbierała świadectwa z wyróżnieniem – biało- czerwonym paskiem.  Dyrekcja szkoły nie zapomniała też o Rodzicach. Wręczyła Listy Gratulacyjne oraz Podziękowania tym rodzicom, którzy motywowali swoje dzieci w ich dążeniu do sukcesów i z zaangażowaniem wspierali Dyrekcję w realizacji wielu przedsięwzięć. Bardzo podniosłym momentem podczas uroczystości było Ślubowanie ósmoklasistów na Sztandar Szkoły oraz przekazanie sztandaru uczniom klas siódmych.  Wzruszenie wywołało wystąpienie uczennicy klasy VIII c, która w imieniu koleżanek i kolegów dziękowała nauczycielom, czyli tym, którzy otwierali drzwi do skomplikowanego, nieodgadnionego świata, wskazywali właściwy kierunek. Wyraziła słowa wdzięczności za cierpliwość, wyrozumiałość, pomocną dłoń. Podkreśliła, że to nauczyciele kształtowali charaktery, budzili wrażliwość, wprowadzali w świat wartości. Dodała, że uczniowie postarają się godnie nosić tytuł absolwenta Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży i nie zawiodą oczekiwań nauczycieli. Uroczystość zakończył krótki montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klas ósmych oraz piątoklasistek przygotowanych przez Panią Agatę Durzyńską, które zaśpiewały piosenkę Chodź, pomaluj mój świat. Na koniec akademii wybrzmiały słowa:

Stoimy w progu tej naszej drogi
Tacy malutcy, tacy nieśmiali
Z cichą nadzieją, by los nie był srogi
Byśmy do celu dotarli cali

Otwarci, prawi, pełni miłości,
Idźmy odważnie przez nasze życie,
By w końcu drogi bez wątpliwości
W lustro popatrzeć na swe odbicie.

Życzymy Absolwentom, by znalazły one potwierdzenie w życiu. I dodajemy:

Do zobaczenia w dorosłym życiu,
Na innej drodze, na innym szlaku,
Z bagażem wspomnień na dnie, w ukryciu,
Wśród masy pytań w pełnym plecaku.

Nad całością uroczystości czuwała i program artystyczny przygotowała Donata Biłda.


Back to Top