W sobotni poranek 11 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży zebrali się uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz mieszkańcy miasta, by przyjemnie i pożytecznie spędzić czas podczas Festynu Rodzinnego przygotowanego przez Samorząd Uczniowski pod hasłem „Pomagamy Filipkowi”. Pani Dyrektor Jadwiga Kirejczyk powitała serdecznie wszystkich przybyłych gości i zaprosiła do aktywnego i miłego spędzenia dnia.

Pierwszym punktem programu festynu był Festiwal Talentów. Talent był i pozostanie darem, za który odpowiadają wszyscy, choć otrzymuje go tylko jednostka. Mieliśmy okazję przekonać się, jak zróżnicowane i zaskakujące są talenty uczniów naszej szkoły.

Najpierw podziwialiśmy tancerzy z KTT AKAT, którzy dzięki pasji i wiedzy stworzyli wspaniałe taneczne przedstawienie.

Czas festiwalu umilały liczne występy wokalne, instrumentalne oraz taneczne. Młodzież prezentowała się w tańcu nowoczesnym. Wystąpili również tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Łomża. Okazało się, że pośród naszych uczniów jest wielu, którzy potrafią tworzyć piękne dzieła plastyczne. Ich prace stanowiły wspaniałą dekorację festiwalu.

Na zakończenie części artystycznej wystąpiły uczennice ze Scholki. Zaprezentowały kilka piosenek. Wyraziły swoją miłość i szacunek do rodziców w utworze pt.”Dziękuję Mamo, dziękuję Tato”. Wszyscy artyści obdarowani zostali upominkami i słodyczami.

Ale to nie wszystko. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie na stoiskach, które znajdowały się na szkolnym boisku. Dzieci chętnie korzystały z dmuchanych zjeżdżalni, malowania twarzy, zaplatania warkoczyków, barwnych baloników oraz zabawy z alpakami.

Podczas festynu dużą popularnością cieszyło się stoisko z zabawkami. Wszyscy mogli skorzystać ze stoisk kulinarnych, w których proponowano grochówkę, kiełbaskę z grilla. Dla spragnionych była lemoniada. Mogliśmy też spróbować pysznych ciast, upieczonych przez rodziców. Dzieci chętnie zajadały się popcornem i watą cukrową.

Wszyscy mieliśmy okazję przyjrzeć się pracy ratowników medycznych oraz policjantów i zwiedzić pojazdy uprzywilejowane. Wszystkie chętne mamy mogły otrzymać karty podarunkowe do salonu kosmetycznego.

Odbył się również mecz piłki nożnej. Do zmagań stanęli pracownicy Urzędu Miasta Łomża i uczniowie naszej szkoły. Rozgrywka zakończyła się remisem 6:6. Mieliśmy także okazję podziwiać pokazy sztuki walki – karate.

Imprezą towarzyszącą podczas festynu był Turniej Tańca Towarzyskiego XVII Dziecięca Gala Taneczna Par Rekreacyjnych pod Patronatem Prezydenta Miasta Łomża Pana Mariusza Chrzanowskiego i Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży Pani Jadwigi Kirejczyk organizowany przez KTT AKAT – państwa Magdalenę i Jacka Baczewskich.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg Festynu Rodzinnego, bardzo dziękujemy. Udało nam się zebrać 24570zł!

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

Beata Obrycka