Uczestnicy zajęć w programie profilaktycznym „Radosna przyszłość bez uzależnień” skorzystali z propozycji udziału w dwóch formach aktywności, których głównych celem było  wskazanie alternatywnych dla ryzykownych, atrakcyjnych form spędzania czasu. Zajęcia odbyły się 23.05.2022 r. i 30.05.2022 r.

Pierwsza z nich to wyjście do kina na  ekranizację powieści Agnieszki Dąbrowskiej pt. „Za duży na bajki”. Film podejmował kwestie: relacji w rodzinie, choroby onkologicznej, zdrowego stylu życia, relacji rówieśniczych, w tym przyjaźni, odpowiedzialności za własne decyzje, kłamstwa, realizacji pasji i zamiłowań. Każdy
z uczestników, oprócz biletu wejściowego, otrzymał w pakiecie popcorn i napój.

Kolejna inicjatywa to wyjście z grupą 48 uczniów do łomżyńskiego Parku Trmapolin, mająca na celu promowanie aktywnych form zagospodarowania czasu wolnego.  Uczniowie skorzystali z ponad 50 trampolin, basenu z gąbkami, ścianki wspinaczkowej, pola do koszykówki i gry w „zbijaka”.  Niektórzy zaprezentowali swój talent akrobatyczny.

Dla uczniów i nauczycieli był to czas integracji. Wyjście do kina stanowiło  ciekawą alternatywę dla przeważającej u większości nastolatków dominującej aktywności w czasie pozaszkolnym, związanej z używaniem komputera i korzystaniem z Internetu oraz portali społecznościowych. Uczniowie docenili wartość czynnego wypoczynku, aktywnie uczestniczyli w zajęciach rekreacyjnych.