4 maja 2022 r. odbyło się spotkanie, na którym uczniowie klas 6
przedstawili efekty swojej pracy nad projektem  Moda na czytanie.
Celem projektu było poznanie przez uczniów wielu nowości książkowych, doskonalenie umiejętności planowania własnej pracy, wyszukiwania informacji, uzasadniania własnych opinii i pracy w grupie.
Klasa 6A i 6B zostały podzielone na cztery grupy.
Każda z grup miała do zrealizowania trzy zadania: stworzenie plakatu reklamującego książkę i jej autora, stworzenie mapy miejsc, o których jest mowa w powieści oraz przygotowanie krótkiej scenki.
Projekt był realizowany przez miesiąc. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i pomysłowością. Prace zostały umieszczone na gazetce szkolnej oraz na stronie internetowej szkoły.
Występy uczniów oglądali ich koledzy i koleżanki z klasy 5A. Towarzyszyły temu wielkie emocje. Uczniowie pokonywali tremę i własne ograniczenia.
Efektem pracy nad projektem było zainteresowanie prezentowanymi książkami i integracja zespołu klasowego.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji: