„Szkoła Przyjazna Dzieciom ” – takie hasło znajdowało się w tym roku na dekoracji przygotowanej specjalnie na okazję dnia otwartego, który 23 lutego 2022r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży. Nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów. Maluszki po przekroczeniu progu naszej „dziesiątki” zostały przywitane przez Panią Dyrektor Jadwigę Kirejczyk oraz Panią Dyrektor Agnieszkę Gronwald. Po krótkim wystąpieniu nasi Goście mogli obejrzeć na własne oczy zaplecze dydaktyczne szkoły oraz sale lekcyjne . Rodzice oraz wrześniowi zerówkowicze mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa. Wszystko przebiegło w fantastycznej atmosferze i dało się zauważyć zadowolenie rodziców z przygotowanych atrakcji przybliżających markę szkoły. Można było zobaczyć następujące miejsca:

- kącik zabaw i gier,

- kącik ekologiczno-naukowy,

- kącik muzyczny,

- kącik bajkowy i czytelniczy.

Rodzice przekraczając mury łomżyńskiej „Dziesiątki ” mogli się przekonać, ze ich dziecko nie tylko poszerzy swoją wiedzę, ale również będzie miało możliwość rozwoju zainteresowań, a co za tym idzie, będzie spędzało czas w przyjaznej i życzliwej atmosferze. W trakcie pobytu w szkole dzieci chętnie dzieliły się obserwacjami z nauczycielkami, stwierdziły, że wszystkie sale są ,,piękne i kolorowe”.

W trakcie „podróży” po szkole zwiedzający mogli również podziwiać osiągnięcia sportowe w postaci licznych pucharów, medali i dyplomów oraz bogatą kolekcję zdjęć z różnych uroczystości.

Na zakończenie Dnia Otwartego, każdy przedszkolak dostał w prezencie słodki upominek w postaci pierników prosto z chatki Baby Jagi oraz balonika.