dar1.jpeg

W ubiegłym tygodniu zakończył się, trwający ponad miesiąc, turniej koszykówki klas piątych  i reprezentacji klas czwartych naszej szkoły. Była to kolejna,  już   XXIX   edycja   Pucharu   Łomżyczki.  Z   uwagi   na   pandemię
i związane z nią obostrzenia, w turnieju nie uczestniczyły zespoły z naszego miasta,    województwa   i   kraju.   Do   rywalizacji   przystąpiło   7  zespołów,
a rozgrywki były przeprowadzone w systemie "każdy z każdym" dwa razy po 5 minut. W sumie w turnieju wzięło udział 70 uczniów naszej szkoły.
Główną    nagrodę,    Puchar   Łomżyczki    zdobyła    drużyna   z   klasy   Vf,
a  najlepszym  zawodnikiem  rozgrywek został wybrany Gabriel Mieczkowski
z klasy Vf.

dar2.jpeg

Wybraliśmy także pierwszą i drugą piątkę turnieju.
Pierwsza piątka:
    1. Piotr Lutoborski Vh
    2. Norbert Struciński Vd
    3. Maciej Bylica Va
    4. Igor Szulakiewicz Vf
    5. Karol Skarżyński Vg
Druga piątka:
    1. Adam Banach Va
    2. Bartek Małachowski Vg
    3. Szymon Klewicki Ve
    4. Adrian Mitelszted IVa
    5. Szymon Mieczkowski Vh
      Wyróżnieni zawodnicy otrzymali statuetki oraz okolicznościowe koszulki, a wszyscy chłopcy zostali udekorowani złotymi medalami uczestnictwa.
Rozgrywki toczyły się na długich przerwach między lekcyjnych i cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów całej naszej szkoły. Na koniec chciałbym podkreślić, że cała impreza była zorganizowana przez Uczniowski Klub Sportowy Łomżyczka 10, działający w SP 10 od 30 lat! Oczywiście całe to sportowe przedsięwzięcie nie odbyło by się bez patronatu i wsparcia Pani dyrektor Jadwigi Kirejczyk.
Była to bardzo udana impreza, która dostarczyła uczestnikom i kibicom wiele niezapomnianych, sportowych emocji.

Organizator: Dariusz Węgrowski

dar3.jpegdar4.jpeg