W dniach 29 -30 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się niezwykłe spotkanie, na które zostali zaproszeni uczniowie klas zerowych. Dzieci wysłuchały legend przedstawionych w formie teatrzyku obrazkowego kamishibai.

Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika czytania wywodząca się z Japonii,  wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii.

Dzieci poznały nową formę przedstawienia teatralnego oraz miały okazję pochwalić się znajomością różnych legend. Następnie uczniowie stworzyli swoje własne ilustracje, które mogą posłużyć jako karty do teatrzyku. Prace zostały wyeksponowane na tablicy. Teatrzyk  kamishibai  wzbudził  duże   zainteresowanie  dzieci  i  na  pewno   jeszcze  zagości
w naszej bibliotece.