Na  początku  listopada  w ramach  projektu  Wspólnoty  Polskiej  „Wokół  patronów  szkół”   gościliśmy   uczniów  i  nauczycieli  z  polskiej  szkoły   w  Bujdzewie   na   Litwie.  Poznali  oni  nasze  miasto, historię  życia
i pontyfikatu Jana Pawła II oraz zwiedzili Warszawę.  Cały czas towarzyszyli im  uczniowie  naszej szkoły wraz z nauczycielkami:  Ewą  Jaworowską,  Barbarą Rogińską i Aleksandrą Charkiewicz.

          Pierwszego dnia, po serdecznym powitaniu przez panią dyrektor Jadwigę     Kirejczyk,     goście    odwiedzili    Urząd   Miasta   i   spotkali   się
z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim, a następnie udali się na spacer ulicami Łomży, podczas którego zwiedzili Stare Miasto, katedrę, Dolinę Miłosierdzia i Park Jana Pawła II. Następnego dnia odbyły się zajęcia przygotowane przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 10. Młodzież integrowała się w czasie zabaw z piłkami, chustą animacyjną, skakankami i podczas turnieju sportowego. W ramach specjalnych warsztatów dzieci zastanawiały się nad znaczeniem patrona w życiu społeczności    szkolnej.    Siódmoklasiści    opowiedzieli    nowym   kolegom
i koleżankom czego uczą się od Karola Wojtyły i wyrecytowali Jego wiersze. Grupę uczniów i nauczycieli gościł też proboszcz parafii p.w. Krzyża Świętego, ksiądz Andrzej Godlewski. W Centrum Katolickim odbyła się projekcja  filmu dokumentalnego o wizycie papieża Polaka w Łomży,  zatytułowanego   „Ty jesteś skała”.   Trzeciego  dnia pobytu  w  Polsce  grupa
z Litwy razem z uczniami naszej szkoły wyjechała do Warszawy, aby na Cmentarzu Powązkowskim odwiedzić mogiłę patrona szkoły w Bujdzewie, zwiedzić warszawską starówkę, Ogród Saski i Grób Nieznanego Żołnierza.

         W ostatnim tygodniu listopada Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 10 wyjadą na Litwę. Wierzymy, że spotkania w ramach projektu będą początkiem nowej przyjaźni.

w7.jpg

 

Back to Top