W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W ramach akcji dla uczniów klas I-VIII przygotowaliśmy różne działania, których celem było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły. Uczniowie musieli m.in. wykonać plakat zachęcający do przeczytania książki; wykonać mapę Polski z naniesionymi miejscami urodzin autorów piszących książki dla dzieci czy też wykazać się wiedzą o Mikołajku.

22 października nasza szkoła wzięła udział w II Międzynarodowej edycji Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach i krótkim filmie.
Zachęcamy do obejrzenia - kliknij obraz:

link.png