„My Jana Pawła uczniowie…”

W tym roku szkolnym uroczystość ślubowania klas pierwszych odbyła się 20 i 21 października.

W naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera. Uczniowie ubrani w stroje galowe, zaproszeni goście oraz wspaniała dekoracja sali gimnastycznej przyczyniły się do tego, aby pasowanie było uroczystym momentem w życiu naszych pierwszaków. Uroczystość poprowadziła Pani wicedyrektor Agnieszka Gronwald.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami i godnie reprezentować szkołę. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Jadwiga Kirejczyk, dotykając „zaczarowanym” ołówkiem ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej szkolnej rodziny.

Po uroczystej ceremonii pasowania uczniowie klas I A i I G zaprezentowali część artystyczną. Przedstawiciele klas pierwszych wzięli również udział w konkursie, który sprawdzał zdobytą wiedzę. Dzieci pomyślnie odpowiadały na pytania, za co zostały nagrodzone brawami.

Na pamiątkę tego wydarzenia wychowawcy przygotowali dyplomy i legitymacje szkolne, które zostały wręczone pierwszakom w trakcie akademii, a delegacja rodziców złożyła kwiaty i zapaliła znicze przy popiersiu Jana Pawła II.

Na zakończenie Pani Dyrektor Jadwiga Kirejczyk podziękowała wszystkim za udział w uroczystości, a uczniowie wręczyli kwiaty zebranym na sali gościom.

W ślubowaniu brały udział klasy:

I A – wych. Edyta Dembska
I B – wych. Jolanta Grabowska
I C – wych. Agnieszka Gronwald
I D – wych. Beata Zysk
I E – wych. Ewa Chełstowska
I F – wych. Lidia Plaga
I G – wych. Izabela Węgrowska

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do wykonania pamiątkowych fotografii, a następnie udali się do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Oto fotorelacja: