Jest taki szczególny jeden dzień

W którym serca wszystkich biją mocniej...

Dzień Edukacji Narodowej to dzień wyjątkowy. Serca zarówno uczniów jak i nauczycieli biły dziś innym rytmem. 14 października jest świętem szkoły, to dzień wolny od zajęć edukacyjnych. Uczniowie klas siódmych i ósmych przygotowali akademię, która podkreśliła uroczystą atmosferę tego święta. Nauczyciele, pedagodzy i pracownicy niepedagogiczni otrzymali od młodzieży życzenia oraz podziękowania za trud włożony w codzienną pracę w formie wierszy, tańca i piosenek. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku zebranych na dzisiejszej uroczystości ze strony pani dyrektor Jadwigi Kirejczyk. Pani dyrektor przyznała wyróżniającym się pracownikom szkoły Nagrody Dyrektora. Nagrody wręczali wyjątkowi goście - pierwsza dyrektor szkoły p. Hanka Gałązka oraz były dyrektor p. Leszek  Sobociński.
                    Miłym akcentem uroczystości był krótki wykład księdza doktora Wojciecha Nowackiego- Proboszcza Parafii pw. Bożego Ciała na temat roli nauczyciela w życiu człowieka. Na zakończenie akademii głoś zabrał wiceprzewodniczący Prezydium Rady Rodziców p. Bogdan Pliszewski, który mówił o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za zaangażowanie nauczycieli oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Red. Teresa Grodzicka