24 września  naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście - zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego pan Bogusław Bazydło oraz reporterki Radia Nadzieja panie Elżbieta Kosakowska i Marlena Drężek. Spotkali się z naszymi przedszkolakami w ramach akcji Bądź widoczny.

W rozmowie z gośćmi dzieci popisywały się znajomością zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Każda grupa przedszkolna zaprezentowała się w koszulkach, których  kolory  odpowiadały  światłom widocznym na sygnalizatorach drogowych. Sześciolatki razem z wychowawczyniami przygotowały opaski i plakietki ze znakami drogowymi, które dzieci poznały podczas zajęć.

Goście przekazali naszym przedszkolakom kamizelki odblaskowe. Zachęcali do ich noszenia, nie tylko w okresie jesienno – zimowym, lecz przez cały rok, ponieważ  zwiększają one naszą widoczność na drodze.

Nasze przedszkolaki z pewnością będą widoczne i bezpieczne podczas codziennych spacerów i wycieczek.

Pedagog szkolny Małgorzata Listowska

Back to Top