Nowy rok szkolny rozpoczęty.  Czas wakacji dobiegł końca. Po dwóch miesiącach wolnego, uczniowie wracają do szkolnych ławek. Uroczystość inaugurującą rok szkolny 2019/2020 w Szkole Podstawowej Nr 10 im. Jana Pawła II zaplanowano na dwie tury. O godzinie 8.15 pierwszy dzwonek rozbrzmiał dla klas I – III oraz klas czwartych. Pani dyrektor Jadwiga Kirejczyk powitała zebranych uczniów i ich rodziców, a szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistów. Klasy V – VIII przywitanie ze szkołą na placu szkolnym odbyły po godzinie10.00. Po spotkaniu z dyrekcją uczniowie spotkali się z wychowawcami klas na pierwszych zajęciach poświęconych sprawom organizacyjnym i bezpieczeństwu. Grupa klas młodszych nowy rok szkolny uświetniła mszą Świętą w parafii Krzyża Świętego, a uczniowie starsi o Boże błogosławieństwo modlili się w parafii Bożego Ciała

     Początek roku szkolnego to kolejna rocznica agresji Niemiec i ZSRR na Polskę. W miejskie uroczystości upamiętniające 80. rocznicę agresji hitlerowskiej i stalinowskiej zaangażowała się również społeczność dziesiątki reprezentowana przez Poczet Sztandarowy Szkoły.

Back to Top