Klasy I - VII

Klasy VIII oraz gimnazjalne

„Ludzie tęsknią za całkowitą odmianą, a jednocześnie pragną, by wszystko pozostało takie jak dawniej.”

            Słowa Paula Coelho przeszły przez głowy wszystkim ósmoklasistom i uczniom ostatnich klas gimnazjum 18 czerwca 2019 roku, w trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego. Przez cały rok narzekaliśmy na nadmiar nauki, sprawdziany i kartkówki oraz czekające nas egzaminy. Jednak kiedy przyszło się rozstać, zderzyliśmy się z prawdą i chcieliśmy zostać w naszej ukochanej „Dziesiątce”.

            Nasza ostatnia wspólna uroczystość była pełna niezwykle wzruszających momentów. Rozpoczęła się ona od przemówienia pana dyrektora, który uświadomił nam, że kończy się pewien etap naszego życia i wkraczamy w dorosły, pełen samodzielnych decyzji świat. Głównym punktem naszego spotkania było wręczenie nagród wszystkim zasłużonym uczniom. Otrzymywaliśmy nagrody za sukcesy w wojewódzkich konkursach przedmiotowych, konkursie matematycznym „Kangur” oraz zawodach sportowych. Wyróżnione zostały osoby aktywnie działające w samorządzie szkolnym, kole Caritas i współtworzące gazetkę szkolną „STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ”. Doceniono także najlepszych czytelników oraz osoby ze stu procentową frekwencją. Dodatkowo zostali odczytani wyróżnieni uczniowie, a rodzice, których dzieci otrzymywały świadectwa z paskiem przez wszystkie lata nauki, otrzymali listy gratulacyjne. Kolejnym bardzo wzruszającym punktem naszej uroczystości było przekazanie sztandaru klasom szóstym przez klasy ósme. Następnie przyszedł czas na pożegnalne przemówienia uczennicy klasy siódmej i świeżo upieczonej absolwentki. Jednak nie był to koniec wystąpień uczniów. Delegacja klas ósmych podziękowała odchodzącemu na emeryturę panu dyrektorowi - Lechowi Sobocińskiemu. Przemówienie uczennicy wzbudziło ogromne emocje zarówno w nauczycielach, jak i w głównym bohaterze. W ramach podziękowań zostały wręczone kwiaty obecnym wychowawcom klas VIII oraz wychowawcom nauczania początkowego  z którymi tegoroczni absolwenci zaczynali swoją szkolną przygodę.

Wesołym zakończeniem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez panią Dorotę Żbikowską i panią Agatę Durzyńską. Uczniowie w zabawny sposób przedstawili swoją ścieżkę edukacyjną, szkolne dylematy i problemy, takie jak odpowiedzi ustne, oceny niedostateczne, czy rzekome niedocenienie przez nauczycieli.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę i pożegnanie. W klasach odbyły się poczęstunki, a w stołówce ostatnia wspólna dyskoteka. Kiedy impreza dobiegła końca i zabrzmiała ostatnia piosenka, pt. „Ostatni raz z moją klasą”, zalaliśmy się łzami. Było nam bardzo ciężko rozstać się z kolegami  i koleżankami, z którymi spędziliśmy połowę naszego życia.

            Mimo że nauka w szkole podstawowej dobiegła końca to przyjaźnie, które zawarliśmy przez ten czas, przetrwają bardzo długo. Nie zapomnimy również naszych nauczycieli, którzy przez te wszystkie lata służyli wiedzą, wsparciem i pomocą. Mamy nadzieję, że kiedyś spotkamy się wszyscy razem i opowiemy sobie, jak potoczyło się nasze życie.

 

                                                                                                                   Natalia Bieniek, klasa VIII D

Back to Top